Hidrosēšana ir zāles sēšanas metode, kad ūdens, sēklas, mēslojums, mulča ( auglīgās augsnes virskārtas nosegšanas, aizstāšanas materiāls) un saistviela tiek samaisītas tvertnē un izsmidzināta uz virsmas. Tā var būt akmeņaina, smilšaina, nelīdzena, pārklāta ar būvgružiem, kā arī parastā auglīgā zemes virskārta.
Tā ir ātra un vienkārša alternatīva parastajai zāles sēšanas metodei un to var ļoti veiksmīgi pielietot vietās, kur tradicionālā zāles sēšana ir apgrūtināta vai neiespējama, piemēram, kur platības ir pārāk stāvas, nelīdzenas, mitras vai vējainas .Būtībā, ja vēlaties apzaļumot teritoriju, bet to sagatavot parastajai zāles sēšanas metodei ir pārāk dārgi vai neiespējami, tad hidrosēšana ir tas, kas jums ir vajadzīgs.
Hidrosēšanu var pielietot:
✓ Privātmāju dārzos
✓ Ceļmalās
✓ Parkos
✓ Uz stāvām nogāzēm (erozijas kontrolei)
✓ Zāliena restaurācijai
✓ Vietās, kur ir nepieciešams ātrs un sekmīgs rezultāts
Ar hidrosēšanu tiek nodrošināta gandrīz 100% sēklu dīgšana. Katra sēkla ir apklāta un aizsargāta ar celulozes mulču, tādēļ nav iespējama situācija, kad tikko iesētās zāliena sēklas tiek aizskalotas prom ar pirmo lietu vai aizpūstas ar pirmo vēju.
Sēklas ar speciālas saistvielas palīdzību tiek noturētas papīra mulčas šķiedrās, kas nodrošina sēklai nepieciešamo mitrumu un minerālmēslojumu tās sekmīgai augšanai.
Zālāja sēklas atrodas ideālā dziļumā un tām ir perfekti dīgšanas un augšanas apstākļi, lai iegūtu brīnišķīgu mauriņu īsā laikā.
Tā ir efektīva zālāja audzēšanas metode, augsnes erozijas kontrole un laukumu rekultivācija. Metodes būtībā ir mulčas, zāles sēklu, saistvielu un dažādu piedevu, kas nodrošina optimālus apstākļus sēklu dīgšanai un sakņu sistēmas veidošanai, maisījuma izsmidzināšana uz zemes virskārtas.
Hidrosēšanas un mulcēšanas metode tiek izmantota praksē no 1953. gada, kad Bowie Industries kompānija (ASV) izstrādāja pirmo iekārtu ceļu nogāžu hidrosēšanai (apzaļumošanai). Pēdējo 50 gadu laikā hidrosējas tehnoloģija un materiāli pastāvīgi modificējas. Tas ļauj nodrošināt augstu darba kavalitāti un garantēt labāku ražību salīdzinājumā ar tradicionālajām zāliena audzēšanas metodēm un cīņai ar eroziju.